Apie mus
Vilmu

Mūsų darbai ateinančioms kartoms
        
Svetainės struktūra   English   Lietuviškai

Versija
neįgaliesiems
VĮ Vilniaus miškų urėdija
Vilniaus g. 22
Mickūnų mstl.
LT-13116 Vilniaus r. sav.


Telefonas +370 5 233 6159
Faksas +370 5 216 0930
El.paštas info@vilmu.lt

Juridinių asmenų registras
Kodas 191805594
PVM kodas LT918055917
A/s LT457044060000232864
AB SEB bankas
Naujienų prenumerata

    Administracinė informacija

   

    Apie mus


2012-04-01      Atnaujinimo data 2016-10-30

                                                                                                  VĮ Vilniaus miškų urėdijos kolektyvas


....Ai siaudžia gražiai miškas,

Netil kvepia gardžiai,

siaudžia, ūžia ir skamba

linksmai, dailiai, skardžiai.

...Dėl to širdyj visos pajautos

nutilsta,

ramumu, tykumu

malda dūšia dangun kilsta.

Antanas Baranauskas

 

...Apie mišką galima kalbėti nuo ryto iki vakaro; tai harmonija kvapų, spalvų, garsų ir gyvybės formų, nes kiekvieną akimirką miškas vis kitoks, todėl norisi juo džiaugtis, liesti, kalbėtis. Miškas visada žmogų supranta, savo tylia kalba pakelia nuotaiką ir išmoko džiaugtis gyvenimu, nugina šalin blogas mintis. Miškas lietuvį lydi nuo neatmenamų laikų. Daugelį atvejų jį rengė, maitino, šildė ir gydė, buvo tikėjimo kertinis akmuo. Laikas keitėsi, žmogus įgavo daugiau galių ir pats pradėjo keisti miško likimą... Miškas ir žmogus, miškas ir miškininkas, tai ryšys kurį mes jaučiame pastoviai...

Visada norisi padaryti miškui kažką gero, rašyti apie jį eiles, kalbėti, gėrėtis, prisiminti žmones, mylinčius medį ir paskyrusius visą gyvenimą jo priežiūrai ir apsaugai...

Iki susitikimo miške!
 

Urėdijos istorija

Miesto, miestelio ar urėdijos autentiška pradžia laikoma ta, kuri yra pažymėta istoriniuose šaltiniuose.

Vilniaus miškų urėdijos istorinė pradžia yra siejama su 1557 m. valakų reforma. Vykdant ją, Mstibogavo seniūnui Grigaliui Valavičiui, LDK Žygimantas Augustas pavedė 1559 m. atlikti Didžiojo kunigaikščio girių ir žvėrių perėjų reviziją (aprašymą). Kiekvienai aprašytai giriai buvo skiriamas girininkas. Šių girių aprašymo sąraše yra minima Lavoriškių girininkija, tačiau detalesnio jos aprašymo neišliko.

Kadangi Lavoriškių girininkija buvo urėdijos administracinis vienetas, todėl ir urėdijos istorijos pradžia laikytina 1559m.

1854 m. Vilniaus gubernijos girininkijų sąraše yra Vilniaus girininkija. Sąlyginai anų laikų girininkijas galima būtų vadinti urėdijomis, nes jos dalinai atliko urėdijų funkcijas.
1918 m. atsikurianti Lietuvos valstybė lapkričio 17 d. įsteigė pirmąją miškų administraciją - Miškų skyrių Žemės ūkio ir valstybės turtų ministerijoje. Skyrius nedelsdamas organizavo miškų perėmimą iš besitraukiančių vokiečių ir įkūrė 16 urėdijų: Vilniaus Pietų, Vilniaus Žiemių, Augustavo, Lydos Suvalkų Pafrontės ir kitas.
1920 m. lenkams klastingai okupavus Vilniaus kraštą, urėdijos miškai liko okupuotoje dalyje.
1939 m. spalio 10 d. atgavus Vilniaus kraštą, jau lapkričio mėn. buvo organizuota Vilniaus miškų urėdija. Pirmuoju jos urėdu buvo Ignas Zaleckas.

Urėdiją sudarė 6 girininkijos: Bukiškės, Kairėnų, Maišiogalos, Panerių, Pivorų, Riešės.
Sovietiniais metais daugelį kartų keitėsi urėdijos pavadinimas ir administruojami miškai. Šiandien urėdijos sudėtyje yra 10 girininkijų: Dūkštų, Kalvelių, Lavoriškių, Mickūnų, Migūnų, Paežerio, Panerių, Parudominos, Taurų ir Verkių. Urėdija administruoja 59,4 tūkst. ha miškų, iš jų 30,3 tūkst. ha valstybinės reikšmės.


 

 

VĮ Vilniaus miškų urėdija 2018