Parudaminos girininkijos globojami Vilniaus r. Marijampolio Meilės Lukšienės gimnazijos jaunieji miško bičiuliai „Lūšiukai“ dviejų respublikinių konkursų laureatai
Vilmu

Mūsų darbai ateinančioms kartoms
        
Svetainės struktūra   English   Lietuviškai

Versija
neįgaliesiems
VĮ Vilniaus miškų urėdija
Vilniaus g. 22
Mickūnų mstl.
LT-13116 Vilniaus r. sav.


Telefonas +370 5 233 6159
Faksas +370 5 216 0930
El.paštas info@vilmu.lt

Juridinių asmenų registras
Kodas 191805594
PVM kodas LT918055917
A/s LT457044060000232864
AB SEB bankas
Naujienų prenumerata

Naujienos


   Parudaminos girininkijos globojami Vilniaus r. Marijampolio Meilės Lukšienės gimnazijos jaunieji miško bičiuliai „Lūšiukai“ dviejų respublikinių konkursų laureatai
      2017-05-02

Balandžio 26 d. Kauno Aleksandro Stulginskio universitete vyko du respublikiniai Jaunųjų miško bičiulių sambūrio konkursai „Tiriamieji darbai miške“ ir „Jaunimas Europos miškuose“, kurie kasmet pritraukia vis daugiau jaunų žmonių, kurie domisi miškais ir jų gerove.
Šiemet konkurso „Jaunimas Europos miškuose“ dalyviai iš anksto rengė plakatus viena iš pasirinktų temų: socialinė miško reikšmė, biokuras, sodmenų auginimas, miško apsauga, biologinė miško įvairovė. Komandos ruošėsi pristatyti sukurtą plakatą bei analizavo teorinę medžiagą apie skirtingų Europos valstybių miškus. Mūsų pristatoma tema - „Socialinė miško reikšmė. Medžioklė“. Pristatymo metu visi konkurso dalyviai buvo susikaupę ir rimti, bet netrūko ir šmaikštuolių, kurie pasirodė ne tik kaip savo temos žinovai, bet ir kaip tikri komikai –  pasakė keletą juokelių apie sodmenų auginimą, siekdami visiems parodyti, kad mokytis apie miškus yra smagu!
Konkurso „Tiriamieji darbai miške“ baigiamajame etape dalyvavo 8 komandos su savo atliktais tiriamaisiais darbais. Šiais metais „Lūšiukų“ tiriamasis darbas „Oro užterštumo nustatymas, tiriant medžių kamienų žievės (peridermos) pH“ buvo jungtinis su Vilniaus Simono Daukanto gimnazija.
Buvo netikėta ir malonu išgirsti, kad treti metai iš eilės JMB „Lūšiukai“ tapo laureatais: konkurso „Jaunimas Europos miškuose“ komandos nariai Monika Viduto, Dariuš Savel ir Rugilė Andrejevskytė tapo pirmosios vietos laimėtojai. Jiems atiteko garbė atstovauti savo šalį tarptautiniame konkurse „Jaunimas Europos miškuose“, kuris rugsėjo mėnesį vyks Vengrijoje. Tiriamųjų darbų konkurse jungtinis darbas apie oro užterštumą užėmė trečiąją vietą. Visi prizinių vietų laimėtojai gavo kvietimus vasarą smagiai praleisti laiką Jaunųjų miško bičiulių stovykloje ant jūros kranto.
Vilniaus r. Marijampolio Meilės Lukšienės gimnazjos biologijos mokytoja, JMB „Lūšiukai“ vadovė Jūratė Taučiuvienė.


VĮ Vilniaus miškų urėdija 2018