Valstybinių miškų sistemoje naujos technologijos
Vilmu

Mūsų darbai ateinančioms kartoms
        
Svetainės struktūra   English   Lietuviškai

Versija
neįgaliesiems
VĮ Vilniaus miškų urėdija
Vilniaus g. 22
Mickūnų mstl.
LT-13116 Vilniaus r. sav.


Telefonas +370 5 233 6159
Faksas +370 5 216 0930
El.paštas info@vilmu.lt

Juridinių asmenų registras
Kodas 191805594
PVM kodas LT918055917
A/s LT457044060000232864
AB SEB bankas
Naujienų prenumerata

Naujienos


   Valstybinių miškų sistemoje naujos technologijos
      2017-05-05

Nuo praėjusių metų gegužės mėn. Generalinės miškų urėdijos ir VĮ miškų urėdijų specialistai kartu su mokslo ir mokymo atstovais organizavo pasitarimus ir praktinius bandymus, kuriuose buvo pristatomi ir demonstruojami įvairūs šiuolaikiniai apvaliosios medienos matavimo metodai. Po ilgų diskusijų, remiantis praktinių bandymų rezultatais, lapkričio mėn. aplinkos ministro įsakymais patvirtintos atnaujintos Apvaliosios medienos klasifikavimo ir ženklinimo bei Apvaliosios medienos bei nenukirsto miško matavimo ir tūrio nustatymo taisyklės, kuriomis įteisintas naujasis fotogrametrinis apvaliosios medienos matavimo metodas. Taip pat po diskusijų su Valstybine lietuvių kalbos komisija, aprobavusia tokius terminus, kaip pardavėjo ar pirkėjo medienos sandėlis, medienos priėmimas, medienos perdavimo ar matavimo aktas, jau šių metų pradžioje patvirtintas Apvaliosios medienos apskaitos tvarkos aprašas. Įteisinus galimybę medieną matuoti fotogrametriniu medienos matavimo metodu ir naudoti išmaniąsias technologijas bei atlikus viešuosius pirkimus, lygiai po metų VĮ miškų urėdijos gali drąsiai pradėti medieną matuoti paprasčiau ir operatyviau.
Siekiant įsisavinti fotogrametrinio medienos matavimo metodą ir jo galimybes, šių metų gegužės 3 - 4 dienomis VĮ Ukmergės miškų urėdijoje vyko mokymai, kuriuose Timbeter sistemos kūrėjai vizualiai ir praktiškai pademonstravo išmaniųjų technologijų naudojimą įsavinant minėtą naują medienos matavimo metodą.
Pasak generalinio miškų urėdo dr. Rimanto Prūsaičio, naujo medienos matavimo metodo įsisavinimo pradžia galbūt kiek ir sudėtinga, tačiau praėjus įdiegimo etapą, rezultatai parodys išmaniųjų technologijų pranašumus prieš daug laiko sąnaudų ir žmogiškųjų išteklių reikalaujantį rankinį darbą.  
 
Generalinės miškų urėdijos informacija


VĮ Vilniaus miškų urėdija 2018