Miškų sertifikavimas
Vilmu

Mūsų darbai ateinančioms kartoms
        
Svetainės struktūra   English   Lietuviškai

Versija
neįgaliesiems
VĮ Vilniaus miškų urėdija
Vilniaus g. 22
Mickūnų mstl.
LT-13116 Vilniaus r. sav.


Telefonas +370 5 233 6159
Faksas +370 5 216 0930
El.paštas info@vilmu.lt

Juridinių asmenų registras
Kodas 191805594
PVM kodas LT918055917
A/s LT457044060000232864
AB SEB bankas
Naujienų prenumerata

    Veikla

   

    Miškų sertifikavimas


2014-05-13

      

      2014 m. urėdijoje buvo atlikti miškų tvarkymo resertifikavimo darbai, vertinti urėdijos miškų tvarkymo aplinkosauginiai, miškininkystės, socialiniai ekonominiai aspektai. Resertifikavimą atliko UAB NEPCon LT auditoriai, jiems pateikus oficialias audito išvadas, miškų urėdijai pratęstas tarptautinio sertifikato galiojimas. Pagal FSC reikalavimus, urėdijoje yra atliekamas kasmetinis auditas, kurio metu žiūrima, ar urėdija laikosi FSC® miškų sertifikavimo sistemos principų ir kriterijų.

NEPCon laikinąjį standartą miškų tvarkymo vertinimui Lietuvoje galite pasižiūrėti čia.

VĮ Vilniaus miškų urėdijos FSC® prekinių ženklų naudojimo licencijos numeris : FSC-C015564


VILNIAUS MIŠKŲ URĖDIJOS ĮSIPAREIGOJIMAS LAIKYTIS FSC PRINCIPŲ IR KRITERIJŲ

1. ĮSTATYMŲ IR FSC PRINCIPŲ LAIKYMASIS
   Miškų ūkis turi gerbti visus šalies įstatymus, taip pat ir tarptautines deklaracijas bei sutartis, kurias ta šalis pasirašiusi, atitikti visus FSC principus ir kriterijus.
 
2. NUOSAVYBĖS IR NAUDOJIMO TEISĖ BEI ATSAKOMYBĖ
   Ilgalaikė nuosavybės ir naudojimo teisė žemės ir miško ištekliams turi būti griežtai apibrėžta, įforminta dokumentais ir juridiškai įteisinta.
 
3. VIETOS ŽMONIŲ TEISĖS
   Turi būti pripažinta ir gerbiama vietos žmonių teisė turėti, naudoti ir valdyti savo žemę, teritoriją ir išteklius.
 
4.    SANTYKIAI SU BENDRUOMENĖMIS IR DARBUOTOJŲ TEISĖS
   Miškų ūkis turi išsaugoti arba gerinti miško darbuotojų ir vietos bendruomenių ilgalaikę socialinę ir ekonominę gerovę.
 
5. NAUDA IŠ MIŠKO
   Miškų ūkio veikla turi skatinti efektyvų daugiatikslį miško naudojimą, siekiant užtikrinti ekonominį gyvybingumą ir platų aplinkosauginių bei socialinių funkcijų spektrą.
 
6. POVEIKIS APLINKAI
   Miškų ūkis turi išsaugoti biologinę įvairovę ir su ja susijusias vertybes, vandens išteklius, dirvožemį, unikalias ir lengvai pažeidžiamas ekosistemas bei kraštovaizdį, miško ekologines funkcijas bei miškų vientisumą.
 
7. MIŠKŲ TVARKYMO PLANAS
   Miškų tvarkymo planas (miškotvarkos projektas) turi būti paruoštas, įgyvendinamas ir nuolat atnaujinamas, atsižvelgiant į darbų apimtis ir intensyvumą. Aiškiai turi būti apibrėžti ilgalaikiai miškų ūkio tikslai ir priemonės jiems pasiekti.
 
8. MONITORINGAS IR ĮVERTINIMAS
   Monitoringas turi įvertinti miško būklę, produkcijos kiekį, gamybos grandinę, miškų ūkio veiklą bei jos poveikį aplinkai ir visuomenei, atsižvelgiant į ūkinės veiklos miškuose apimtis ir intensyvumą.
 
9. DIDELĖS APLINKOSAUGINĖS VERTĖS MIŠKŲ IŠSAUGOJIMAS
   Miškų ūkio veikla didelę aplinkosauginę vertę turinčiuose miškuose turi būti vykdoma, siekiant išsaugoti ar sustiprinti šiems miškams būdingas savybes. Sprendimai dėl didelės aplinkosauginės vertės miškų turi būti visuomet priimami prevencinio požiūrio kontekste.
 
10. PLANTACINIAI ŽELDINIAI
   Plantaciniai želdiniai turi būti planuojami ir tvarkomi pagal 1 – 9 principus ir kriterijus bei vadovaujantis 10 principu ir jo kriterijais. Plantaciniai želdiniai ne tik teikia socialinių ir ekonominių privalumų bei prisideda tenkinant pasaulio vartotojų poreikį medienos produktams, jie taip pat turi sumažinti natūralių miškų naudojimą bei skatinti jų atkūrimą ir apsaugą.
VĮ Vilniaus miškų urėdija 2018